Англия стартира силно кампанията в евро с победа с 1-0 над Сърбия
Снимка: euronews.com
Euro News | 2024-06-22 | 15:41:04

Полицията за борба с безредиците в Германия се намеси, за да спре сбиващите се футболни фенове преди мача в неделя.

Джуд Белингам вкара гол, за да даде на Англия победен старт на Европейското първенство, като победи Сърбия с 1-0.

Звездата на Реал Мадрид изведе отбора на Гарет Саутгейт напред с наведен удар с глава в 13-та минута на Veltins Arena от центриране на Букайо Сака.

Английските фенове скоро празнуваха, след като мачът започна след ранния гол на Белингам.

Хари Кейн почти увеличи преднината във втория мач полувремето, когато вратарят на Сърбия Предраг Райкович бутна далечната греда с глава в долната част на гредата.

Кейн постави рекорд за страната си, записвайки 23-ото си участие на голям турнир.

Победа изпрати Англия на върха в група С, след като Дания завърши наравно 1-1 със Словения в по-ранен мач, като Кристиан Ериксен вкара три години след като получи сърдечен арест на терена на последното Евро. Англия играе с Дания в четвъртък.

Притесненията относно насилието

Притесненията относно насилието между съперничещи привърженици бяха засенчили натрупването на мача.

Някои от тези страхове се сбъднаха, когато полицията се втурна да раздели сбиващите се фенове в Гелзенкирхен по-рано през деня.

Кадри в социалните медии показват мъже да хвърлят столове един по друг пред ресторант, украсен с Сръбски знамена в западния град Гелзенкирхен. Една група бързо напусна, когато служителите за борба с безредиците пристигнаха и събориха поне един мъж на земята.

Полицията в Гелзенкирхен каза в изявление, че служителите са се намесили, за да спрат конфронтация между сръбски и английски фенове.

„Полицаи за борба с безредиците бяха разположени и разделиха двата фенски лагера. Те арестуваха седем сръбски привърженици и подадоха наказателна жалба за тежка телесна повреда“, се казва в изявлението.

Няма незабавна информация за ранени.

Мачът от Евро 2024 между Англия и Сърбия беше класифицирана като високорискова от полицията поради опасения за потенциално насилие от фенове. И двете групи привърженици имат репутацията на създаващи проблеми преди и по време на мачове.

Около 20 000 фенове на Англия и 10 000 от Сърбия се очакваше да се съберат в града за мача. На стадиона в Гелзенкирхен се сервира само бира с ниско съдържание на алкохол, за да се намали вероятността от проблеми.

Източник: euronews.com